Finále AHL: Toronto zaváhalo, sériu rozhodne siedmy zápas + video

Po dlhých rokoch sa Americká hokejová liga dočkala finále, ktoré rozhodne až posledný siedmy zápas. Vďačiť za to môže víťazstvu Texasu 5:2 v utorkovom zápase na ľade Toronta.

2. tretina
06:46 TEX Curtis McKenzie (11) (Dowling)
14:57 TEX Travis Morin (7) (Dowling)
17:03 TEX Austin Fyten (3)
3. tretina
01:37 TOR Calle Rosen (5) (Johnsson)
03:08 TEX Sheldon Dries (10) (Dickinson) (OS)
15:12 TOR Justin Holl (3) (Rosen, Mueller)
16:24 TEX Colin Markison (3) (PB)

Mike McKenna sa stal hrdinom Stars, keď zneškodnil 43 striel. Kľúčové pre jeho tím boli aj tri góly z druhej tretiny. Vsietili ich postupne Curtis McKenzie, Travis Morin a Austin Fyten. V tretej tretine vyhnal Garreta Sparksa z brány Sheldon Dries a bodku za zápasom dal zakončením do prázdnej brány Colin Markison. Z domácich hráčov skórovali len Calle Rosen a Justin Holl. Sparks za 43 minút zaznamenal 13 zákrokov, Calvin Pickard vo zvyšku duelu kryl všetkých šesť striel. Marlies mali streleckú prevahu 45:24. Slovenský obranca Martin Marinčin opäť nastúpil v otváracej formácii a duel opustil s troma strelami a dvoma mínusovými bodmi.

Aj rozhodujúci zápas číslo sedem sa odohrá v Toronte. Na programe je vo štvrtok. V AHL sme ho vo finálovej sérii naposledy videli v roku 2003. Od roku 1996 sa uskutoční len po druhýkrát.