Turnaje nádejí: Bondra skóroval, Durný podal v bráne skvelý výkon

Hoci nádeje štyroch tímov ešte odohrajú zápasy aj v stredu, v utorok sa už ukončili všetky rozbehnuté turnaje.

Vegas Rookie Face-off

Anaheim zakončil turnaj s bilanciou 3-0-0 a zásluhu na tom mal aj brankár Roman Durný, ktorý v utorok podal výborný výkon a kryl až 44 z 48 striel Coyotes. Z víťazstva Vegas nad Los Angeles sa tešil obranca Martin Bodák, zatiaľ čo Michal Ivan si za L.A. nezahral.

Prospects Showcase

V poslednom zápase Washingtonu na turnaji slovenský obranca Martin Feherváry nenastúpil.

Výsledky:
Washington – Nashville 8:5 (0:0, 0:0, 0:0)

Turnaj nádejí v Traverse City

Vo finále si Patrik Rybár nezachytal, Detroit prehral 3:7 s Columbusom, ktorý turnaj zakončil bez prehry. V zápase Chicaga sa presadil Radovan Bondra, ktorý v tretej tretine strelil kontraktný gól. Minnesota si však vedenie udržala. Bondra si pripísal aj plusový bod, dve strely a dve trestné minúty.

Výsledky:
St. Louis – Rangers 8:4 (1:1, 3:1, 4:2)
Carolina – Dallas 3:7 (2:2, 0:3, 1:2)
Chicago – Minnesota 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Columbus – Detroit 7:3 (1:1, 1:0, 5:2)

Celkové poradie: 1. Columbus, 2. Detroit, 3. Minnesota, 4. Chicago, 5. Dallas, 6. Carolina, 7. St. Louis, 8. Rangers.