Nielsen zaznamenal prvý hetrik Detroitu po Tatarovi + video

Dánsky útočník Frans Nielsen dokázal v utorok niečo, čo sa nepodarilo žiadnemu hráčovi Detroitu takmer dva roky. Strelil hetrik, ale ani ten nezabránil prehre Red Wings 5:6 po nájazdoch s Tampou Bay.

Tridsaťštyriročný center najskôr v závere prvej tretiny zvyšoval náskok Detroitu na 2:0, v druhej tretine dvoma gólmi posielal svoj tím do vedenia 3:2 a 4:3. Zaznamenal prvý hetrik v klubovej histórii od 17. decembra 2016, keď Tomáš Tatar strelil tri góly Anaheimu (6:4).

„Je to pre nás naozaj trpká prehra. Musíte doviesť zápas do víťazného konca, keď v tretej tretine vyhrávate o dva góly,“ povedal po zápase sklamaný Nielsen, jeho prvá hviezda.

Premiérový hetrik v NHL vsietil Nielsen ešte 25. októbra 2014 v drese New Yorku Islanders proti Dallasu (7:5). Po 24 dueloch sezóny má na konte 18 bodov za štyri góly a 14 asistencií, s ktorými mu patrí štvrté miesto v tímovej produktivite.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 05. 12. 2018 | Rubrika: Video