Halák si zápas hviezd zaslúžil. Jeho nominácia však bola pre NHL komplikovaná

Jaroslav Halák bol vo Winter Classic odsunutý stranou. Dalo sa to pochopiť – Tuukka Rask sa štýlovo zapísal do klubovej histórie. Slovenského brankára Bostonu však ignorovali aj v súvislosti s nomináciou do zápasu hviezd.

Odporúčame:
Poznáme nomináciu na zápas hviezd. Fanúšikovia rozhodnú o „poslednom mužovi“

Slovenský fanúšik prežil absenciu Haláka v novoročnom zápase pod holým nebom a prežije aj jeho neúčasť v zápase hviezd. Pri pohľade na nominovaných brankárov Atlantickej divízie však trochu zamrzí, že nebol uprednostnený jeden z top gólmanov sezóny.

Halák má v tomto ročníku 92,8% úspešnosť zákrokov a vychytal aj tri nuly. Jimmy Howard z Detroitu má tiež dobré čísla, keď kryl 91,8 % striel. Druhý nominovaný brankár, Carey Price z Montrealu, má len 90,4% úspešnosť zákrokov.

„Jeden hráč, ktorý si zaslúžil viac zváženia, je brankár Bruins Jaroslav Halák,“ skonštatoval Ty Anderson z rádia 98.5 The Sports Hub. „Halák chytal v čierno-zlatom drese skvelo celú sezónu a do nového roka vstupoval ako prvý v úspešnosti zákrokov a druhý v priemere inkasovaných gólov.“

Aj keby však liga chcela bratislavského rodáka do zápasu hviezd zaradiť, mala by to ťažké. Jedným z kritérií totiž je, aby v exhibícii bol aspoň jeden zástupca z každého tímu. Navyše, jedno miesto sa nechalo voľné pre hlasovanie fanúšikov.

Boston zastúpi v zápase hviezd útočník David Pastrňák a nemožno pochybovať o tom, že si svoju prvú nomináciu zaslúžil. Pre hlasovanie o „posledného muža“ bol zase nominovaný Patrice Bergeron, ktorý si to tiež zaslúžil a patrí tiež medzi etablované hviezdy NHL.

Tento štatút zrejme pomohol k tomu, že Canadiens v exhibícii zastúpi práve Price. A aj spomínané kritérium, ktorým sa Oddelenie hokejových operácií NHL riadilo, pričom muselo zohľadniť aj opodstatnené dvojnásobne zastúpenie Toronta (Matthews, Tavares) a Tampy (Kučerov, Stamkos).


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 03. 01. 2019 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL