Toews zažiaril piatimi bodmi. Majstra zostrelil hetrikom + video

Kapitán Chicaga bol ústrednou postavou nedeľného zápasu proti obhajcovi titulu z Washingtonu. Jonathan Toews zariadil výhru 8:5 troma gólmi, ku ktorým pridal dve asistencie. Zaslúžene sa stal prvou hviezdou domáceho duelu.

Tridsaťročný kanadský center najskôr v 15. minúte zvyšoval náskok Blackhawks na 3:1, v 48. minúte vsietil rozdielový gól na 6:3 a jeho okrúhly 20. v sezóne. Druhý hetrik v ročníku a šiesty v základnej časti NHL zavŕšil v 55. minúte gólom na 7:5.

Pre Toewsa išlo o tretí päťbodový zápis v kariére. Prvý zaznamenal 25. novembra 2011 proti Anaheimu (2+3), druhý 21. februára 2017 proti Minnesote (3+2). Siedmi hráči v klubovej histórii ich majú na konte viac, pričom rekordérom je Bobby Hull (11).

Rodák z Winnipegu dosiahol 20-gólovú hranicu aj v jeho 12. sezóne v lige. V prvých 50 zápasoch tej aktuálnej strelil 21 gólov a pridal 26 asistencií. V 841 dueloch kariéry, všetky v drese Chicaga, si pripísal spolu 721 bodov (313+408).

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 20. 01. 2019 | Rubrika: Video