Záhadný Sekera: V akcii už tento týždeň? Vráti sa bez kondičného pobytu?

O návrate slovenského obrancu Andreja Sekeru do akcie sa toho v tejto sezóne nahovorilo veľa. Teraz je v hre aj možnosť, že by sa vrátil do zostavy Edmontonu bez kondičného pobytu. A už tento týždeň. Bude to tak však aj naozaj?

V Edmontone sa očakávalo, že sa do akcie najskôr vráti Oscar Klefbom a po ňom Sekera. Švéd však mal na tréningu komplikácie a teraz je možné, že by ho s návratom mohol slovenský reprezentant predbehnúť. Je to však celé zamotané, až záhadné.

Dustin Nielson koncom minulého týždňa informoval, že Sekera by nemusel potrebovať pri návrate do akcie ani kondičný pobyt v AHL. Bojnický rodák síce už niekoľko týždňov trénuje s tímom, ale pobyt v Bakersfielde sa prakticky očakáva už dlho. Najmä keď sa vlani bez neho nedokázal úplne rozbehnúť.

Krátko na to však prišiel Elliotte Friedman so správou, že Sekera by sa mohol vrátiť do akcie už tento týždeň, ale bolo by to na kondičnom pobyte...

Bez ohľadu na to, ako to nakoniec bude, Sekerov návrat bude vítaný, ale zároveň aj komplikovaný. Veľké komplikácie budú mať Oilers z hľadiska platového stropu, pretože v súčasnosti tím nemá priestor na jeho návrat.

Ďalej sú pochybnosti o tom, ako sa mu bude po návrate dariť a ako pomôže tímu, keď na ľade nebol v 100% zdravotnom stave skoro dva roky. Za ten čas sa hra vyvinula a on aj zostarol. Verme však, že sa mu bude dariť. Podobných úspešných príbehov už bolo veľa.


Autor: Jozef Struhár (Hymy) | Vydané: 04. 02. 2019 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL