Tarasenko strelil hetrik po dvoch rokoch a dosiahol míľnik + video

Ruský útočník Vladimir Tarasenko potvrdil svoju aktuálnu formu aj v nedeľnom zápase v Nashville, v ktorom zariadil triumf St. Louis 5:4 po predĺžení troma gólmi. Predĺžil si tak bodovú sériu a dosiahol jeden významný kariérny míľnik.

Dvadsaťsedemročný rodák z Jaroslavle zaznamenal piaty hetrik v NHL, prvý od 1. decembra 2016 z duelu proti Tampe Bay (5:4). Prvým gólom z 25. minúty zvyšoval náskok Blues na 2:0, druhým posielal svoj tím v 48. minúte do vedenia 4:3. Tretím rozhodol o výhre v 16. sekunde predĺženia.

Tarasenkov víťazný gól bol druhý najrýchlejší v predĺžení zápasu základnej časti v klubovej histórii. Len o sekundu zaostal za rekordom Rona Suttera a Ala MacInnisa. Druhýkrát v kariére zavŕšil hetrik v predĺžení, pričom okrem neho to v drese Blues dokázal iba Brett Hull.

Tarasenko bodoval v ôsmom zápase po sebe a pokoril hranicu 20 gólov aj v jeho šiestej plnej sezóne v St. Louis. Podarilo sa mu to ako šiestemu hráčovi v klubovej histórii. Sedem 20-gólových sezón v sérii majú na konte Brian Sutter a Pavol Demitra (1997/98 až 2003/04).

Šestnásty hráč draftu z roku 2010 má po 53 dueloch sezóny na konte 22 gólov a 41 bodov. Hetrik zavŕšil jeho 10. gólom v predĺžení a jubilejným 200. gólom v 474. zápase NHL. Pridal k nim 191 asistencií, a tak mu len deväť bodov chýba do méty 400 v kariére.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 10. 02. 2019 | Rubrika: Video