Florida musela nútene vystriedať zraneného brankára

Tím Florida Panthers prišiel v utorkovom zápase o brankára Jamesa Reimera, ktorý sa zranil v úvode druhej tretiny. Do brány sa tak musel postaviť skúsenejší Roberto Luongo.

Tridsaťročný Reimer utrpel zranenie v dolnej časti tela po 32 sekundách druhej tretiny, pričom dovtedy zastavil všetkých desať striel. Pri menšej kolízii v bránkovisku si zrejme neprirodzene vytočil nohu. Tím o jeho stave bližšie neinformoval.

Luongo inkasoval trikrát zo zvyšných 30 striel v normálnom hracom čase a nechytil ani jeden z troch samostatných nájazdov. Florida tak prehrala na ľade Arizony 3:4.

Reimer má v tejto sezóne bilanciu 13-11-5, pričom celkovo zasiahol do 35 duelov. Jeho úspešnosť zákrokov je na úrovni 90,2 % a má priemer 3,02 inkasovaného gólu na zápas. V NHL už odchytal 336 stretnutí za Floridu, San Jose a Toronto.