Perlini strelil prvý hetrik kariéry proti bývalému tímu + video

Útočník Chicaga Brendan Perlini si nemohol vybrať lepší zápas na strelenie prvého hetriku v NHL. V pondelok ním pomohol k výhre 7:1 nad Arizonou, za ktorú hral takmer celú doterajšiu kariéru.

Dvadsaťdvaročný krídelník skóroval raz v každej tretine. V siedmej minúte vyrovnal stav na 1:1, v 24. minúte zvyšoval náskok Blackhawks na 3:1 a štyri sekundy pred koncom tretej tretiny uzavrel skóre. Vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu.

„Je to, samozrejme, skvelé. Chcel som najmä vyhrať, ale dokázať toto bolo úžasné. Nikdy na to nezabudnem,“ povedal novinárom Perlini, ktorý odohral za Coyotes 153 z jeho 187 zápasov v NHL. Do Chicaga ho vymenili 26. novembra 2018.

Rodák z Veľkej Británie má na konte 10 bodov (9+1) v 34 zápasoch v drese Blackhawks. V 56 dueloch tejto sezóny nazbieral 16 bodov (11+5). V lige zaznamenal dokopy 67 bodov (42+25), odkedy ho Arizona draftovala v roku 2014 z 12. miesta.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 12. 03. 2019 | Rubrika: Video