Lightning stále veria, že majú na zisk Stanleyho pohára

Tím Tampa Bay Lightning vstupoval do play-off ako najväčší papierový favorit na zisk Stanleyho pohára. Prvé kolo však ukázalo, že Prezidentova trofej úspech vo vyraďovacích bojoch negarantuje. Aj napriek trpkému vypadnutiu však vládne v tíme optimizmus pri pohľade do budúcna.

Lightning v prvom kole čelili ako najlepší tím základnej časti Columbusu, ktorý si play-off zaistil ako posledný tím. Napokon séria trvala iba štyri zápasy, no z postupu sa tešili podceňovaní Blue Jackets.

Tréner Jon Cooper, generálny manažér Julien BriseBois a niektorí hráči sa vo štvrtok zhodli, že súčasné mužstvo má aj napriek takémuto nezdaru šancu na to, aby získalo v blízkej budúcnosti Stanleyho pohár.

„Mám veľkú vieru v to, že nakoniec si úlohu slníme a prinesieme Pohár naspäť do Tampy s touto skupinou hráčov, s týmito trénermi. Nebudem preháňať a nezničím všetko dobré, čo tu máme, len preto, že sme mali veľmi zlé štvorzápasové obdobie trápenia v najnevhodnejší čas v roku,“ skonštatoval BriseBois.

Tampa Bay vyrovnala v základnej časti rekord NHL so 62 výhrami. Dominantný ročník spôsobil, že tréner Cooper dostal novú zmluvu už koncom marca. Mnohí po skorom vypadnutí uvažovali, či BriseBois nemal radšej počkať. Ten však na pochybnosti o trénerovi dôvod nevidí.

„Ak by som s ním nepodpísal zmluvu vtedy, tak by som sa ju snažil podpísať teraz. Nie je dôvod, aby sme hľadali nového Coopera, keď tu máme toho originálneho. Mne sa ten originálny páči a verím mu,“ poznamenal generálny manažér, ktorý priznal, že pár hráčov tím zrejme pre platový strop opustí. Podrobne to však ešte rozoberať nechcel.

Kapitán Steven Stamkos povedal, že Lightning majú mužstvo vyskladané tak, aby bolo schopné vybojovať Stanleyho pohár. Navyše, veľké hviezdy sú upísané na ďalšie sezóny. Napríklad, najproduktívnejší hráč NHL Nikita Kučerov a posledný držiteľ Norrisovej trofeje Victor Hedman sú upísaní do konca ročníka 2024/25.

„Stále veríme v túto organizáciu, toto mužstvo. Máme tu štruktúru na to, aby sme boli úspešní. V minulosti sme mali pár vydarených play-off. Tento rok sme mali skutočne dobrú základnú časť, len sa to nepremietlo do úspechu v play-off,“ doplnil Stamkos.


Autor: Jozef Struhár (Hymy) | Vydané: 19. 04. 2019 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL