V druhej tretine utorkového zápasu číslo sedem zo série medzi Bostonom a Torontom sa pred striedačkou hostí strhla mela. Zapojený bol do nej aj slovenský obranca Zdeno Chára.

Chára sa v nej zviditeľnil hlavne úderom do prilby hviezdneho útočníka Johna Tavaresa, ktorého okolo krku držal Patrice Bergeron a ktorý úder zrejme nečakal. Následne spadol aj k ľadu.

A hoci z tohto úderu robili fanúšikovia kanadského tímu veľkú zákernosť, opakované zábery ukázali, že realita až taká zlá nevyhnutne nebola. Situácia sa napokon upokojila a rozhodcovia nemuseli vylúčiť žiadneho z kohútov.

Fanúšikovia Maple Leafs mali o niekoľko desiatok minút neskôr iný dôvod na rozladenie – ich tímu sa skončila sezóna. Mužstvo okolo Zdena Cháru duel vyhralo 5:1 a v druhej sezóne po sebe vystavilo Torontu stopku.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 24. 04. 2019 | Rubrika: Slováci v NHL