Americký obranca Connor Clifton si pošetril významný kariérny míľnik na pokročilú fázu play-off. V nedeľnom druhom zápase finále Východnej konferencie strelil svoj prvý gól v NHL, ktorým napokon rozhodol o domácej výhre Bostonu 6:2 nad Carolinou.

Dvadsaťštyriročný rodák z New Jersey odohral svoj okrúhly 10. duel v play-off v kariére. V 24. minúte zvyšoval náskok Bruins na 3:0 svojím tretím bodom vo vyraďovacích bojoch. Prvé dva za asistencie si pripísal v posledných dvoch zápasoch druhého kola proti Columbusu.

„Bolo to skvelé, niečo výnimočné. Budem si to navždy pamätať. Každý v tíme hral veľmi dobre a získali sme dôležité víťazstvo,“ povedal po zápase šťastný nováčik, ktorý odohral takmer 19 a pol minúty aj s dvomi „pluskami“, strelou a dvomi bodyčekmi.

Clifton debutoval v NHL v tejto sezóne, aj keď draftovaný bol ešte v roku 2013 Phoenixom zo 133. miesta. V základnej časti odohral za Boston 19 duelov so ziskom asistencie.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 13. 05. 2019 | Rubrika: Video