Neistá budúcnosť: Goldobin a Hutton by vraj mohli opustiť Vancouver

V ostatnom čase sa s možným odchodom z tímu Vancouver Canucks spájali dvaja hokejisti, ktorí sa v lete môžu stať obmedzenými voľnými hráčmi – obranca Ben Hutton a krídelník Nikolaj Goldobin.

Hutton má právo na arbitrážne konanie a Satiar Shah zo Sportsnet poukazuje na to, že tímy nemôžu neakceptovať rozhodnutie arbitráže, ak by bol ročný plat nižší ako 4,39 milióna amerických dolárov.

Keďže pri Huttonovi by tomu tak zrejme bolo, Canucks by s ním daný proces absolvovať nechceli. Je preto šanca, že ak s ním nedokážu podpísať novú zmluvu za rozumný peniaz alebo ho nevymenia, tak mu jednoducho nepredložia kvalifikačnú ponuku a on sa stane neobmedzeným voľným hráčom.

Už vlani sa ho pritom Canucks snažili vymeniť, ale tento rok by mohlo záujem ostatných tímov zvýšiť to, že má za sebou o niečo lepší ročník – v 69 zápasoch nazbieral 20 bodov (5+15) a v priemere hrával 22 minút a 21 sekúnd na zápas.

Budúcnosť spojenú s Vancouverom by nemusel mať ani krídelník Nikolaj Goldobin, ktorý bol v uplynulej sezóne v 19 zápasoch zdravým náhradníkom. Vo zvyšných 63 si pripísal sedem gólov a 20 asistencií.

S dvadsaťtriročný moskovským rodákom sa spájal už aj odchod do KHL, čo však jeho agent minulý mesiac utlmil. Pri rokovaniach s Canucks nemá žiadnu skutočnú páku. Na druhú stranu, tím stále verí jeho potenciálu a rád by s ním zmluvu predĺžil.

Podľa Bena Kuzmu z Vancouver Province je tu však aj možnosť, že by mohol dostať šancu v novom prostredí. Vancouver by s ním mohol podpísať zmluvu a následne ho vymeniť. Tím by za neho aspoň niečo získal, hoci by to mohlo byť zrejme tiež len za mladíka, ktorý sa trápil s napĺňaním svojho potenciálu.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 15. 05. 2019 | Rubrika: Špekulácie


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL