Chára začal s prípravou na ľade. Prezident Bruins si ho nevie vynachváliť

Ešte neuplynuli ani celé dva mesiace od posledného zápasu finále Stanleyho pohára, ktoré Zdeno Chára dohrával so zlomeninou čeľuste, a už kapitán Bostonu vykorčuľoval na ľad, aby sa pripravoval už na svoju 22. sezónu v kariére.

Štyridsaťdvaročný trenčiansky rodák začal zarezávať na ľade v Piešťanoch, pretože v Trenčíne to mal so zaistením si ľadu problematické.

„Situácia s prenájmami ľadu v Trenčíne a okolí je toto leto, bohužiaľ, zložitá. Tým, že leto trávim práve doma v Trenčíne a chcem sa čo najviac venovať rodine a deťom, hľadal som možnosti v okolí. Piešťany boli najoptimálnejšie, takže som rád, že sa tu môžem pripravovať. Trošku zavážilo aj to, že som tu v minulosti pôsobil, takže si aspoň trochu zaspomínam,“ povedal Chára pre Piešťanský denník.

7 august. Piestany, Slovakia.
42 year old Zdeno Chara getting ready for his 22 season in the NHL (1485 G) at a foggy rink 45 km from his hometown Trencin. On the ice with his kid and friends – and he also threw in some Swedish greetings. @NHL @NHLBruins #Chara #NHLBruins pic.twitter.com/T9JMqFsPra

— Henrik Sjöberg (@sjobergh) 7. augusta 2019

Chára sa snažil počas leta maximálne si oddýchnuť a načerpať nové sily na ďalší ročník. Vynechal obľúbené cyklistické výlety, viac času venoval predtréningovej príprave, regeneračným procedúram, strečingu či ľadovým kúpeľom. Tempo prípravy mu ovplyvnili zranenia.

„Absolvoval som pár chirurgických zákrokov, ktoré mi spomalili prípravu. Potreboval som sa dať zdravotne do poriadku, aby som sa doliečil, takže tento rok to bolo špecifické,“ prezradil.

Chára je špeciálny hráč, myslí si Neely

Slovenský obranca utrpel zlomeninu čeľuste v štvrtom finálovom zápase, ktorý dosledoval len ako morálna podpora zo striedačky. V nasledujúcich zápasoch nastúpil a hral, za čo si vyslúžil aj ovácie fanúšikov Bruins. Okrem toho ho však trápil aj lakeť a problémy s dolnou častou tela. Vo štvrtok sa k tomu vrátil prezident tímu Cam Neely.

„To hlavné je, že Chára miluje hranie, miluje súťaženie a chce vyhrávať. Tá zlomenina čeľuste bola toho príkladom. Verím, že v utorok sa zranil, ja som išiel za ním v stredu ráno a on bol po operácii pripravený opustiť nemocnicu. Vo štvrtok večer ste ho už videli v zostave,“ povedal Neely pre NESN.

„Pravdepodobne je viac hráčov, ktorí niečo také robia, ale nepoznám veľa športovcov, u ktorých by ste niečo také videli. Hovorí to o tom, kde cítil, že má byť, kde chcel byť, a že má 42 rokov a je vo finále Stanleyho pohára. Kto vie, kedy by to mohol ešte zažiť?“

„Urobil toho veľmi veľa pre túto organizáciu a skutočne pomohol zvrátiť veci k dobrému, keď sem prišiel. Je skvelým ambasádorom, nie len pre organizáciu Bruins a pre naše mesto, ale pre hokej samotný.“

Chára bude môcť ukazovať, akým špeciálnym hráčom je, ešte minimálne jednu sezónu. V marci podpísal s Bruins nový jednoročný kontrakt za 2 milióny amerických dolárov. Ročník začne ako najstarší aktívny hráč v NHL.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 09. 08. 2019 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL