Ovečkin myslí na ďalších 50 gólov. Hrať chce dovtedy, kým nebude na smiech

Alex Ovečkin je pripravený opäť dosiahnuť na métu 50 gólov v sezóne, čím by opäť prepísal knihy rekordov. Kapitán Washingtonu však zároveň priznal, že sa nekoncentruje na dobehnutie Waynea Gretzkyho v počte strelených gólov v kariére.

„Vždy bolo mojím cieľom streliť najviac gólov, ako sa bude dať,“ povedal Ovečkin. „Každým rokom je to však ťažšie a ťažšie.“

Ak by sa Ovečkinovi podarilo opäť streliť 50 gólov, vyrovnal by Gretzkyho a Mikea Bossyho, ktorým sa to v kariére podarilo v deviatich sezónach. S 50 gólmi by zároveň vyrovnal Mikea Gartnera na siedmom mieste historického poradia so 708 presnými zásahmi. Priebežne by prekonal zápisy Luca Robitaillea, Teemu Selänneho, Maria Lemieuxa, Stevea Yzermana a Marka Messiera. Len 42 gólov potrebuje na to, aby ako ôsmy hráč strelil 700. gól.

„Bolo by to cool. Je pekné byť v takej spoločnosti a je pekné, že sa o vás rozpráva v súvislosti s dejinami,“ poznamenal.

Gretzky drží rekord v počte strelených gólov, keď sa mu podarilo v kariére skórovať 894-krát. V minulej sezóne Ovečkin povedal, že sa tento zápis pokúsi prekonať, no teraz tvrdí, že je od neho stále ďaleko, aby sa naň koncentroval.

„Stále je tam šanca, ale musel by som hrať rovnakým spôsobom, musím robiť rovnakú vec. Musím využívať moje šance. Potom uvidíme,“ povedal Ovečkin, ktorému o dva roky končí zmluva a jeho budúcnosť je nateraz otázna.

„Uvidíme, čo sa stane do dvoch rokov. Uvidíme, na čom budem. Samozrejme, chcem hrať dovtedy, kým už viac hrať nebudem schopný. Nechcem byť tým hráčom, ktorý bude chodiť na ľad a hrať, no veď viete, ako vtip. Ak budem na rovnakej úrovni, budem ešte hrať.“

Čoskoro tridsaťštyriročný moskovský rodák mal dlhšie leto, ktoré mu pomohlo po fyzickej aj psychickej stránke. V lete tiež trošku zmenil prístup k príprave a viac behával, aby zlepšil svoju rýchlosť. Tiež pracoval na tom, aby mal čo najmenej telesného tuku.

„Hra je stále rýchlejšia, takže musíte byť pripravení na viac rýchlosti v hre a nesnažíte sa dvíhať, čo najviac váhy. Chcete byť rýchlejší,“ skonštatoval Ovečkin.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 07. 09. 2019 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL