Začala príprava: Pacioretty zažiaril hetrikom + video

V nedeľu sa v kanadsko-americkej NHL jedným zápasom začalo obdobie prípravných zápasov. Stretli sa v ňom dva tímy z púštnej oblasti.

Vegas – Arizona 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)

Arizona do zápasu vstúpila lepšie a po góloch Ľjubuškina a Hinostrozu dvakrát vyhrávala. V oboch prípadoch však z domácich dokázal odpovedať Pacioretty. Ten nakoniec režíroval výhru Vegas 6:2, keď mal prsty v prvých štyroch góloch tímu – tri sám strelil a na jeden prihrával. Do čierneho sa trafili aj Eakin a Reilly Smith, do prázdnej brány McNabb. Golden Knights pritom strelil tri góly počas oslabenia. V ich bráne stál Malcom Subban, ktorý kryl 29 striel. Dve tretiny bol jeho náprotivkom Adin Hill, ktorý zastavil 17 z 21 striel. V tretej tretine ho nahradil Erik Kallgren, ktorý inkasoval jeden gól z deviatich striel. Zápas nedohral hosťujúci obranca Aaron Ness, do ktorého v prvej tretine tvrdo vrazil Keegan Kolesar. V zápase si zahral aj český útočník Jan Jeník, ktorý si pripísal asistenciu pri prvom góle duelu.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 16. 09. 2019 | Rubrika: Sumáre