Halák pomohol k výhre, o ktorej rozhodol Cehlárik + video (príprava)

Prípravné obdobie v NHL malo vo štvrtok trochu voľnejší program – odohralo sa šesť zápasov. V akcii bolo päť Slovákov, z ktorých bodoval len Peter Cehlárik. Jaroslav Halák si zachytal.

Philadelphia - Boston 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Peter Cehlárik strelil gól, ktorým rozhodol o výhre Bostonu 3:1 nad Philadelphiou. Boli pritom aj ďalší dvaja Slováci. Jaroslav Halák odchytal prvé dve tretiny, v ktorých zneškodnil 16 zo 17 striel a predviedol aj jeden skvelý zákrok. V tretej tretine ho nahradil Lagace, ktorý kryl všetkých sedem striel. Okrem Cehlárika, ktorý odohral necelých 15 minút a ďalšie dve strávil na trestnej lavici, sa presadili aj Heinen a Clifton. V akcii bol aj Róbert Lantoši, ktorý odohral 10 minút a 40 sekúnd. On i Cehlárik si pripísali aj po plusovom bode a strele. Z hráčov Flyers skóroval len Niskanen. V bráne stáli Elliott (22/24) a Lyon (9/10).

Halák predviedol zákrok prípravy! Čaroval lapačkou + video

Montreal - Florida 5:4 SN (1:1, 3:2, 0:1, 0:0 - 1:0)

Suzuki, Weal a Varone sa presadili v nájazdoch, kým z hráčov súpera do zvládol len Trocheck. Montreal sa vďaka tomu tešil z výhry 5:4 nad Floridou, súčasťou ktorej nebol Tomáš Tatar. V normálnom hracom čase sa o góly Canadiens postarali Weal, Kulak a dvakrát Gallagher. Price čelil 18 strelám, z ktorých ho pokorili Tippett, Greco, Ang a Connolly. Montembeault opustil duel s 38 zákrokmi.

Pittsburgh - Columbus 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Galchenyuk vo svojom prvom zápase v drese Pittsburghu strelil presilovkový gól, aby naštartoval svoj tím k výhre 4:1 nad Columbusom. Víťazný gól vsietil Guentzel a posledné dva pridal v rozmedzí 23 sekúnd tretej tretiny Legare. Murray predviedol 27 zákrokov a ako jediný na neho našiel recept Milano. Dres Blue Jackets si obliekol aj Marko Daňo, ktorý odohral 15 a pol minúty a predviedol až 7 bodyčekov – najviac v zápase. V bráne jeho tímu sa vystriedali Vehvilainen (14/17) a Merzlikins (17/18).

Colorado - Dallas 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Dallas bez Andreja Sekeru v zostave porazil Colorado 2:1 aj napriek tomu, že už od tretej minúty prehrával. O zvrat sa v tretej tretine postarali Upshall a Mersch. Oettinger čelil 32 strelám, z ktorých ho prekonal len Bellemare. Bow kryl v tretej tretine všetkých 15 striel. V bráne Avalanche stál len Grubauer, ktorý urobil 21 zákrokov.

Edmonton - Vancouver 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)

Tomáš Jurčo sa vo svojom druhom zápase v príprave do bodovania nezapísal. Počas necelých 14 minút v akcii zaznamenal plusový bod, dva bodyčeky a tri strely. Jeho Edmonton, ktorého gól strelil Marody, podľahol Vancouveru hladko 1:6. Koskinena z 23 striel prekonali Rafferty, Beagle, Baertschi a Jašek, Starretta z 11 striel Horvat a Gaudette. V bráne víťazného mužstva stál len Markström, ktorý kryl 26 striel.

Los Angeles - Vegas 2:3 PP (0:0, 1:0, 1:2, 0:1)

Vegas prehrávalo ešte v strede tretej tretiny o dva góly, ale nakoniec porazilo Los Angeles 3:2. O vyrovnanie sa postarali McKenzie a Stone, víťazný gól strelil v predĺžení dvojbodový Marchessault. Dansk pomohol k výhre 36 zákrokmi. V prvej tretine ho prekonal Brown, v tretej Lizotte. Quick opustil duel s 23 zákrokmi.