Maple Leafs zostali po prehre s Bolts zahanbení. Nutná bola aj „úprimná rodinná debata“

Toronto v piatok hostilo atraktívny súboj proti Tampe Bay. Diváci sa na nedostatok gólov sťažovať nemohli – videli ich desať. Problémov pre domácich fanúšikov však bolo, že sedem z nich skončilo v bráne Maple Leafs, ktorí si tak pripísali tretiu prehru po sebe.

„Vyšli sme z toho duelu trochu zahanbení. Pracovali viac ako my v našej vlastnej budove a my sme potom vyzerali smiešne. Nie je to zábavný pocit a nebolo to zábavné ani dnes na klzisku, takže sa z toho musíme poučiť,“ skonštatoval obranca Tyson Barrie.

Pred piatkovým tréningom mali Maple Leafs za zatvorenými dverami stretnutie, ktoré tréner Mike Babcock označil za „úprimnú rodinnú debatu“. Po nedostačujúcom výkone zo štvrtku neprišlo ako prekvapenie.

„Môže to otvoriť oči, ak si myslíte, že ste lepší, ako skutočne ste, že môžete ísť do zápasov proti tímom, ako je Tampa, a vymieňať si v nich šance a myslieť si, že budete mať navrch. To nie je úspech na recept Naučili sme sa to tvrdým spôsobom,“ poznamenal Barrie, ktorý si v zápase pripísal štyri mínusové body.

Obranca Cody Ceci, ktorý zaznamenal jeden mínusový bod, povedal: „Sú tímy, ktoré sú rovnako zručné, ako náš, a ak pracujú tvrdšie ako my, tak vyhrajú. Trochu to bol ako budíček. Je skvelé, že prišiel takto skoro v sezóne, aby sme to mohli hneď riešiť.“

Kanadský tím si bude chcieť náladu zlepšiť v sobotnom zápase proti Detroitu, v ktorom by nemali nastúpiť útočníci Jason Spezza a Nic Petan, ktorí sa vo štvrtok dopustili vylúčení v prvej tretine, ktoré viedli ku gólom. Nahradiť by ich mali Nicholas Shore a Dmytro Timašov.

„Akokoľvek sa na to pozriete, Tampa hrala lepšie ako my. Boli rýchlejší, vyhrali viac súbojov o puk, mali pevnejšiu štruktúru, boli jednoducho lepší. Je to neakceptovateľné a musíme to napraviť. Púšťali sme súpera do šancí, ktoré zvyčajne tímom neumožňujeme. To bola najväčšia obava,“ dodal Babcock.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 12. 10. 2019 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL