Jaroslav Halák bude brankár, na ktorého bude útočník Dmytro Timashov v budúcnosti spomínať. Práve nemu totiž mladý švédsky reprezentant strelil svoj prvý gól v NHL.

Dvadsaťtriročný ukrajinský rodák pomohol Torontu k výhre 4:3 nad Bostonom gólom, ktorým v 16. minúte prvej tretiny zvyšoval vedenie na 2:0.

„Sen sa stal skutočnosťou. Vždy som sníval, že strelím gól v NHL. Nemyslel som si, že to príde takto skoro, pretože veľa gólov nestrieľam, som skôr nahrávač. Som však veľmi šťastný,“ povedal Timashov.

Toronto draftovalo Timashova v roku 2015 z celkového 125. miesta. Debut v jeho drese zažil v tejto sezóne a v sobotu nastúpil do svojho šiesteho duelu v lige. Na konte má okrem gólu aj tri asistencie.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 20. 10. 2019 | Rubrika: Video