Posledná draftová jednotka potrebovala na prvý gól v NHL osem zápasov, dvojka tri. Tretiemu draftovanými hráčovi v poradí, Kirbymu Dachovi, sa to podarilo najrýchlejšie. Prvého gólu kariéry sa dočkal v druhom zápase.

Osemnásťročný rodák z kanadskej Alberty otvoril v 17. minúte prvej tretiny skóre utorkového duelu Chicaga proti Vegas, ktorý však nakoniec skončil v neprospech Blackhawks 1:2 po samostatných nájazdoch. Bol to aj jeho prvý bod v NHL.

„Bol to cool moment. Sníval som o hraní v NHL a streliť prvý gól len v druhom zápase... Je to niečo špeciálne, ale zároveň som dosť sklamaný, že sme prehrali. Na to sa hlavne zameriavam, na výsledky tímu, nie na seba,“ povedal po zápase Dach, ktorý na rozdiel od Jacka Hughesa či Kaapa Kakka stále bojuje o svoje zotrvanie medzi elitou. Zatiaľ je na dobrej ceste.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 23. 10. 2019 | Rubrika: Video