Cehlárik putoval do AHL pravdepodobne len na papieri

Tím Boston Bruins oznámil, že posiela do záložného tímu Providence Bruins z nižšej AHL slovenského útočníka Petra Cehlárika.

Momentálne nie je známe, či ide len o papierovú transakciu alebo skutočný návrat na „farmu“. Bruins čaká najbližší zápas už dnes proti San Jose.

Cehlárik dostal šancu v prvom tíme pre absencia Joakim Nordströma a Chrisa Wagnera. Pri nedeľnej výhre 7:4 nad Rangers odohral 12 minút, počas ktorých si pripísal dva mínusové body a dve trestné minúty.

Predtým mal výbornú formu v AHL. V prvých šiestich zápasoch sezóny strelil šesť gólov a pridal dve asistencie. V piatich zo šiestich duelov pritom skóroval.

DOPLNENÉ: Tím Providence Bruins absolvoval pred odchodom do Rochesteru rozkorčuľovanie a Peter Cehlárik sa v tréningovej hale nenachádzal. Mark Divver informuje, že je pravdepodobne stále v Bostone a prvý tím urobil v pondelok len papierovú transakciu.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 29. 10. 2019 | Rubrika: Slováci v NHL