Donskoi prispel prvým hetrikom v NHL k demontáži Predators + video

Fínskemu útočníkovi Joonasovi Donskoiovi sa v jeho prvej sezóne v Denveri darí. Pri štvrtkovej výhre Colorada 9:4 nad Nashville ukončil gólové suchoty najlepším možným spôsobom – zaznamenal hetrik.

Dvadsaťsedemročný krídelník skóroval dvakrát v druhej tretine a raz v tretej. Najskôr v 26. minúte vyrovnával stav duelu na 3:3, v 34. minúte už zvyšoval náskok Avalanche na 8:3 a v 58. minúte upravil skóre na konečných 9:4 presilovkovým gólom.

„Je to dobrý pocit, bola to zábava. Asi ešte nikdy v kariére som nestrelil hetrik, v žiadnej lige,“ povedal o svojom míľniku Donskoi, prvá hviezda duelu.

Donskoi ukončil trojzápasovú sériu bez bodu svojím premiérovým hetrikom v NHL. Rozšíril si konto na osem gólov a jedenásť bodov v 16 zápasoch ročníka. Duel proti Predators bol jeho 299. v základnej časti. Má po nich na konte 133 bodov za 53 gólov a 80 asistencií. Väčšinu kariéry odohral v San Jose.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 08. 11. 2019 | Rubrika: Video