Útočník Tampa Bay Nikita Kučerov sa v piatkovom zápase NHL Global Series v Štokholme proti Buffalu neukázal v najlepšom svetle. V závere prvej tretiny sa prezentoval tvrdým zákrokom, ktorým zranil českého útočníka Vladimíra Sobotku. Nebol zaň ani len vylúčený.

Necelých šesť minút pred koncom prvej tretiny si Kučerov počkal na súpera, sklonil sa s podobral ho tak, že tvrdo dopadol na ľad. Tridsaťdvaročný Sobotka bol pritom už bez puku a nič podobné nečakal. Rozhodcovia však posúdili zákrok ako čistý.

Sobotka sa pomaly zdvíhal z ľadu a museli mu pomôcť odísť do kabíny. Nezaťažoval pri tom pravú nohu. Duel nedohral oficiálne pre zranenie v dolnej časti tela. Stihol v ňom odohrať len 4 minúty a 12 sekúnd. Kučerov v zápase skóroval a napokon bol prvou hviezdou pri výhre 3:2.

Na Kučerovov zákrok si možno dodatočne posvieti Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL. Zaslúži si hviezdny Rus suspendáciu?

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 09. 11. 2019 | Rubrika: Video