Dva góly za štyri sekundy? Senators to dokázali v sobotu + video

Tímu Ottawa Senators sa v ostatnom čase darí hrať konzistentnejšie a prináša to aj svoje ovocie. V sobotu vyhral tretí zápas z ostatných štyroch, keď porazil Carolinu 4:1. Kľúčové boli tri góly v prvej tretine.

O ne sa postupne postarali Filip Chlapík, Vladislav Namestnikov a Jean-Gabriel Pageau. Poslední dvaja menovaní pritom skórovali v 17. minúte v rozmedzí len štyroch sekúnd. Zlepených gólov vídavame v NHL pomerne často, ale takáto rýchlosť je vskutku výnimočná.

Dva góly za štyri a menej sekúnd v celej histórii NHL padli len desaťkrát. Senators so štyrmi sekundami napodobnili Maroons (1931), Sabres (1974), Flames (1989), originálnych Jets (1995) a Rangers (2014).

O jednu sekundu rýchlejšie dokázali dva góly streliť Eagles (1935), Wild (2004) a Islanders (2016). Rekord sme videli 1. novembra 2018, keď sa Canadiens podarilo streliť dva góly za dve sekundy. Pre pripomenutie, takto to vtedy vyzeralo:

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 10. 11. 2019 | Rubrika: Video