Derek Grant sa dočkal premiérového hetriku v NHL + video

Útočník Anaheimu Derek Grant sa v sobotnom zápase proti St. Louis dočkal jeho prvého hetriku v NHL. Zariadil ním víťazstvo 4:1, vďaka ktorému Ducks ukončili sériu piatich prehier. Zaslúžene sa stal prvou hviezdou duelu.

Dvadsaťdeväťročný kanadský center skóroval raz v každej tretine. Už v šiestej minúte duelu strelil víťazný gól na 2:0, v 28. minúte zvýšil stav na 3:1 v oslabení a v 59. minúte trafil prázdnu bránu. Prvého hetriku sa dočkal v 229. zápase základnej časti NHL.

„Myslím, že v AHL mi to trvalo zhruba 300 zápasov. Je to skvelý pocit, na ktorý určite nikdy nezabudnem. V AHL som strelil asi len jeden hetrik, pričom pred ním som mal približne 50 dvojgólových zápasov,“ povedal Grant o svojom míľniku.

Grant si vylepšil sezónne štatistiky na päť gólov a osem bodov v 21 zápasoch. Ukončil šesťzápasovú sériu bez bodu. V kariére zatiaľ nazbieral 53 bodov (21+32) v dresoch Ducks, Senators, Flames, Sabres, Predators a Penguins. Ottawa ho draftovala v roku 2008 zo 119. miesta.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 17. 11. 2019 | Rubrika: Správy z NHL