Matthews o trápení Toronta: Už len ťažko to môže byť horšie

Hviezdny útočník Toronta Auston Matthews po sobotnej prehre 1:6 s Pittsburghom priznal, že jeho mužstvo aktuálne prežíva náročné a frustrujúce obdobie. Prehralo totiž už päť zápasov po sebe.

„Už len ťažko to môže byť horšie,“ povedal Matthews pre TSN. „Je to frustrujúce. V šatni už momentálne sebadôvera nie je taká vysoká. Nemôžeme za to viniť nikoho iného, len nás. Je to skutočne na nás.“

Toronto s debutantom Kasimirom Kaskisuom v bráne prehrávalo s Penguins po prvej tretine už 0:2. Do prvého gólu to s ním pritom vyzeralo nádejne. Problémom je, že sa mu už v siedmom zápase stalo, že inkasoval prvý gól duelu. Z posledných 15 zápasov vyhralo len dva v normálnej hracej dobe.

„Máme za nami 22 zápasov. Na týchto bodoch už začína záležať. Nemôžeme povedať: Je to len jeden zápas, nabudúce sa k tomu dostaneme. Opakuje sa to a chceme sa uistiť, že to teraz utneme. Chceme sa dostať späť na tú správnu koľaj,“ uviedol Matthews.

Ambiciózny tím má po 22 zápasoch bilanciu 9-9-4, ktorá je za takéto obdobie sezóny najhoršie pre súčasné hráčske jadro tímu. Maple Leafs sú momentálne desiatym tímom Východnej konferencie s dvojbodovou stratou na druhú divokú kartu.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 17. 11. 2019 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL