Ovečkin opäť skóroval v presilovke a vyrovnal sa ďalšej legende + video

Kapitán Washingtonu Alex Ovečkin sa po piatkovej výhre 4:3 po predĺžení nad Tampou Bay opäť posunul vyššie v historických tabuľkách. Strelil totiž ďalší presilovkový gól, ktorý ho dostal na jednu úroveň s legendárnym Teemu Selännem.

Hviezdny ruský útočník sa stal treťou hviezdou duelu, v ktorom vyrovnával stav na 3:3 v 52. minúte pre neho typickým spôsobom. Jeho 255. presilovkový gól v NHL znamenal, že sa v ich počte vyrovnal fínskej legende a už mu patrí delené tretie miesto v historickom poradí.

Ovečkinov 255. presilovkový gól v NHL:

Ovečkinovi chýba 10 presilovkových gólov na druhého Bretta Hulla (1 269 zápasov) a 19 na rekordéra Davea Andreychuka (1 639 zápasov). Na 255 gólov v početnej výhode pritom potreboval odohrať len 1 111 duelov základnej časti NHL.

Osemnásobný víťaz Maurice Richard Trophy sa približuje k Selännemu aj v celkovom počte gólov. Má ich na konte 675, o deväť menej ako Fín na 11. mieste historického poradia. Do konca tejto sezóny by ešte mohol pokoriť Maria Lemieuxa (690), Stevea Yzermana (692) či Marka Messiera (694).

Za 700-gólovou métou je v rebríčku najnižšie siedmy Mike Gartner (708), šieste miesto patrí Philovi Espositovi (717), piate Marcelovi Dionnemu (731), štvrté Brettovi Hullovi (741) a tretie Jaromírovi Jágrovi (766). Hranicu 800 gólov zatiaľ prekonali len Gordie Howe (801) a líder Wayne Gretzky (894).

Ovečkin sa po dueli s Tampou dostal na tretie miesto historického poradia NHL aj v počte streleckých pokusov. Zaznamenal ich už 5 365 a o dva prekonal Dionneho. Pred ním sú už len Jágr (5 637) a Ray Bourque (6 209). Rus má však priemer 4,83 strely na zápas, jasne najviac z prvej sedmičky.

With seven shots against Tampa Bay, Alex Ovechkin has passed Marcel Dionne (5,363) for third on the NHL’s all-time shots list. Ovechkin sits at 5,365 career shots, surpassing Dionne in 237 fewer games played. pic.twitter.com/j3T63SdH1c