Mladý obranca tímu Colorado Avalanche, Cale Makar, nedohral sobotný zápas proti Bostonu po tom, čo ho na zadný mantinel narazil útočník Bruins Brad Marchand.

Incident sa stal v štvrtej minúte tretej tretiny a mladík bol po bodyčeku zjavne otrasený. Následne zamieril do šatne, z ktorej sa už do zápasu nevrátil. Colorado duel vyhralo 4:1, ale zranenie Makara vzbudzuje obavy.

Obavy sú o to väčšie, že je Makar jasným favoritom na Calderovu trofej pre najlepšieho nováčika. V prvých 29 zápasoch zaznamenal 28 bodov za osem gólov a 20 asistencií, pričom hrával viac ako 20 minút na zápas.

Duel nedohral ani brankár Philipp Grubauer. K dvojici zranených hráčov nemal hlavný tréner Jared Bednar po zápase k dispozícii žiadne informácie.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 08. 12. 2019 | Rubrika: Správy z NHL