USHL a NCAA: Lašák strelil prvý gól v kariére, Solenský debutoval

Ako sa darilo slovenským hokejistom v stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA po vianočnej prestávke?

NCAA (Divízia I)

Brankár Dávid Hrenák odchytal od prestávky jeden zápas, v ktorom si jemne zlepšil čísla, keď kryl 18 striel z 19. Odchytal však len 34 minút a jeho St. Cloud podľahlo Minnesote 1:4.

Svoje prvé tri zápasy v sezóne odohral Samuel Solenský, ktorý si v nich pripísal dve trestné minúty. Nebodovali ani zvyšní korčuliari. Jakub Lacka a Marek Korenčík odohrali po jednom zápase, Miroslav Mucha dva.

USHL

Od vianočnej prestávky odohral Ján Lašak za Muskegon päť zápasov a v poslednom – v sobotu – strelil svoj prvý gól v USHL. Zároveň to bol aj jeho prvý bod. Jeho tím je šiesty vo Východnej konferencii s dvojbodovou stratou.

Brankár Šimon Latkóczy za ostatný mesiac nastúpil len do jedného duelu – na Silvestra inkasoval šesť gólov z 56 striel pri prehre 3:7 s Waterloo. Jeho Madison je stále posledný vo Východnej konferencii i v celej lige.