Boston vymenil Backesa. Do útoku získal ďalšieho Čecha

Tím Boston Bruins vymenil skúseného útočníka Davida Bakesa, nádejného obrancu Axela Anderssona a voľbu v prvom kole draftu do Anaheimu, ktorý opačným smerom poslal útočníka Ondřeja Kašeho.

Podľa Pierrea LeBruna z televízie TSN bola súčasťou výmeny aj dohoda, že si Bruins udržia 25 % Backesovho „cap-hitu“, takže sa im v tejto aj budúcej sezóne bude započítavať do platového rozpočtu suma 1,5 milióna amerických dolárov.

Tridsaťpäťročný Backes nehral od januára po tom, čo prešiel waiver listinou a s tímom sa dohodol, že v AHL hrať nebude. Vo svojej 14. sezóne v NHL odohral 16 zápasov, v ktorých zaznamenal gól a dve asistencie.

Dvadsaťročný Andersson momentálne hráva v QMJHL, kde si v 41 dueloch v drese Monctonu pripísal dva góly a 20 asistencií. Bruins ho draftovali v roku 2018 z celkového 57. miesta.

O štyri roky starší Kaše bude v Bostone tretím českým útočníkom po Davidovi Krejčím a Davidovi Pastrňákovi. V 49 stretnutiach tejto sezóny zaznamenal sedem gólov a 23 bodov. Momentálne je v druhom roku trojročnej zmluvy s „cap-hitom“ 2,6 milióna amerických dolárov.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 21. 02. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL