Stret obrov: Chára sa pustil do Myersa + video

Dvaja z najvyšších hráčov celej NHL sa do seba pustili v sobotnom zápase Vancouveru proti Bostonu. Ten vôbec najvyšší, Zdeno Chára, sa pustil do domáceho Tylera Myersa, ktorý meria len o tri centimetre menej.

Súboj vyplynul zo zákroku Myersa na Karsona Kuhlmana, ktorý sa kapitán Bruins snažil pomstiť. Obaja zhodili rukavice, ale k poriadnej bitke nedošlo, hoci sa Chára o pár úderov pokúsil. Obaja padli v objatí na ľad.

Trenčiansky rodák si za tento incident vyslúžil dvojnásobný menší trest za hrubosť, jeho súper len dvojminútový. Všetko sa udialo v závere druhej tretiny, keď Canucks viedli 5:1. Nakoniec vyhrali 9:3.

Chára nazbieral v 61 zápasoch tejto sezóny 53 trestných minút, pričom trikrát sa aj pobil. Vlani bol o niečo vylučovanejší, keď v 62 dueloch nazbieral 57 trestných minút. V tomto ročníku zaznamenal aj päť gólov a osem asistencií.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 23. 02. 2020 | Rubrika: Slováci v NHL