Ryan zažil emotívny návrat do Ottawy. Okorenil ho hetrikom + video

Bobby Ryan sa len pred pár dňami vrátil do zápasovej akcie po tom, ako absolvoval špeciálny program NHL pre závislých. V jeho prvom domácom dueli sa blysol hetrikom, ktorým doviedol Ottawu k výhre 5:2 nad Vancouverom.

Ryan najskôr v ôsmej minúte zápasu zvýšil náskok Senators na 2:0. V 58. minúte pridal druhý gól na 4:2 a piaty hetrik v kariére zavŕšil strelou do prázdnej brány. Bol to jeho prvý trojgólový zápis v NHL od 29. decembra 2014.

„Už dlho sa mi to nepodarilo. Nevedel som, čo mám od tohto zápasu očakávať. Dúfal som, že sa mi vydarí,“ priznal po zápase Ryan, jeho prvá hviezda. „Bolo pre mňa čoraz ťažšie udržať emócie na uzde. Bolo úžasné, ako ma fanúšikovia podporovali. Bol to skvelý večer a ďakujem im za to.“

Tridsaťdvaročný americký krídelník si pripísal prvé body od návratu do akcie, ktorý sa konal 25. februára v dueli proti Nashville. Predtým hral naposledy 16. novembra. Rozšíril si konto na štyri góly a sedem bodov v 18 zápasoch sezóny.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 28. 02. 2020 | Rubrika: Video