Medzi najväčších adeptov na Hartovu trofej sa radí aj Pastrňák

Po oficiálnom ukončení základnej časti sezóny 2019/20 sa panel 18 odborníkov z oficiálnej ligovej stránky rozhodol hlasovať o adeptoch na jednotlivé výročné ocenenia. Kto by podľa neho patril medzi favoritov na prestížnu Hartovu trofej?

Cenu pre najužitočnejšieho hráča sezóny by získal útočník Leon Draisaitl z Edmontonu, ktorý získal 83 bodov a až u 12 hlasujúcich skončil na prvom mieste hlasovacieho lístka.

Dvadsaťštyriročný Nemec viedol NHL so 110 bodmi, keď si v 71 stretnutiach pripísal 43 gólov a 67 asistencií. Oproti minulému roku si vylepšil bodový zisk o päť bodov napriek tomu, že odohral o 11 zápasov menej.

Draisaitl sa odpútal od Connora McDavida a centroval vlastný útok, vďaka čomu sa viac rozložila ofenzívna sila Edmontonu. Kanadský tím tak mal v čase prerušenia sezóny druhú najlepšiu bilanciu v Pacifickej divízii, v ktorej pred rokom skončil predposledný.

Zvyšné voľby na prvé miesto dostali traja hráči, ktorí Draisaitla nasledovali.

Druhý skončil so 64 bodmi a štyrmi hlasmi na prvé miesto Nathan MacKinnon z Colorada a na pomyselný stupeň víťazov sa dostal aj David Pastrňák z Bostonu so 45 bodmi a jednou voľbou na prvé miesto. Jednu získal aj McDavida. Kapitán Oilers skončil štvrtý s 34 bodmi.

Minimálne bod v hlasovaní získalo dokopy 11 hráčov. Tradičné mená Alexa Ovečkina či Sidneyho Crosbyho by ste tam nenašli. Neumožnili im to aj Artemij Panarin, Roman Josi, Nikita Kučerov, Connor Hellebuyck, John Carlson, Jack Eichel a Brad Marchand, ktorí tiež zapĺňali hlasovacie lístky.

Výsledky hlasovania: Leon Draisaitl, Oilers, 83 bodov; Nathan MacKinnon, Avalanche, 64 bodov; David Pastrňák, Bruins, 45 bodov; Connor McDavid, Oilers, 34 bodov; Artemij Panarin, Rangers, 30 bodov; Roman Josi, Predators, 6 bodov; Nikita Kučerov, Lightning, 2 body; Connor Hellebuyck, Jets, 2 body; John Carlson, Capitals, 1 bod; Jack Eichel, Sabres, 1 bod; Brad Marchand, Bruins, 1 bod.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 28. 05. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL