Mohol by Braden Holtby zakotviť v Calgary?

S tesným platovým stropom, etablovaným Iľjom Samsonovom a šikovnou potenciálnou dvojkou v systéme to vyzerá tak, že po troch nevýrazných sezónach opustí Braden Holtby tím Washington Capitals. Ak by sa tak skutočne stalo, kde by mohol skúsený brankár zakotviť?

Andrew Berskhire z televízie Sportsnet si myslí, že by to mohol byť tím ako Calgary Flames.

„Najlepšou situáciou pre Holtbyho je pravdepodobne tím, ktorý je trochu etablovaný, ale nemá špičkového brankára a možno vysoko hodnotenú nádej, ktorá by mohla zabojovať o bránkovisko v ročníku 2021/22,“ poznamenal.

Flames by podpisom zmluvy s Holtbym získali niekoho, kto by mohol podporovať Davida Ritticha, prípadne ho aj v hierarchii preskočiť, zatiaľ čo oni by mohli pokračovať v rozvoji Dustina Wolf bez toho, aby ho uponáhľali.

Ak by sa Calgary nedohodli na novej zmluvy s Camom Talbotom, Holtby by dostal šancu chytať blízko svojho domova, keďže pochádza z Lloydminsteru z provincie Saskatchewan, a zároveň by bol v pozícii, v ktorej by mohol ukázať, že je stále spoľahlivou jednotkou hodnou dlhodobého kontraktu.

„Jeho plat bude celkom vysoký aj napriek tomu, že posledné tri sezóny boli nevýrazné až zlé. Bol by som šokovaný, ak by chcel viac ako ročný kontrakt alebo ak by bol niekto ochotný dať mu viacročný kontrakt,“ myslí si Berkshire.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 19. 06. 2020 | Rubrika: Špekulácie


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL