McDavid vsietil svoj prvý hetrik v play-off a skoro prekonal rekord + video

Tím Edmonton Oilers v pondelok vyrovnal stav kvalifikačnej série proti Chicagu Blackhawks víťazstvom 6:3. O polovicu jeho gólov sa pritom postaral kapitán Connor McDavid.

„Bola to len naša pracovná morálka. Hrali sme jednoducho. Viem, že to všetko znie ako klišé, ale to je všetko, čo sme v prvom zápase nerobili a dnes áno,“ povedal po zápase.

Hviezdny center zavŕšil svoj prvý hetrik v kariére v play-off v 38. minúte počas presilovky. Prvé dva góly strelil v prvých piatich minútach zápasu, ktorého skóre otvoril už po 19 sekundách – išlo o druhý najrýchlejší gól v play-off v klubovej histórii. Rýchlejšie stav zápasu otvoril len Fernando Pisani v roku 2006, ktorý na to potreboval len 16 sekúnd.

„Connor nás dnes viedol, hlavne na začiatku stanovil pre nás tón a dodal nám iskru. To bolo presne to, čo sme potrebovali. Každý potom nasledoval,“ skonštatoval spoluhráč Tyler Ennis.

McDavid, ktorý zažil svoj druhý trojbodový zápas po sebe v play-off ako deviaty hráč v klubovej histórii a prvý od roku 1992 (Bernie Nicholls a Joe Murphy), je štvrtým hráčom Oilers za ostatných 20 rokov s hetrikom vo vyraďovacej časti. Napodobnil tým Leona Draisaitla (2017), Billa Guerina (2000) a Douga Weighta (2000).McDavid sa dočkal aj šiltoviek na ľade, hoci o nich povedal, že neboli nevyhnutné: „Radšej sa hneď mohol vhodiť puk a pokračovať v hre.“

NHL going all-out with the hat trick celebrations in the bubble. pic.twitter.com/IkcVnS8ow0

— The Comeback (@thecomeback) August 4, 2020Autor: Jozef Struhár | Vydané: 04. 08. 2020 | Rubrika: Video


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL