Vymenia Devils Subbana pred budúcou sezónou alebo si počkajú?

Známy obranca P.K. Subban bol v tejto sezóne terčom tvrdej kritiky za svoju hru. Vo svojej zmluve má platné ešte dva roky s „cap-hitom“ 9 miliónov amerických dolárov, a tak je pochopiteľné, že sa objavujú hlasy spomínajúce jeho odchod z New Jersey.

Víťaz Norrisovej trofeje z roku 2013 odohral vo svojej prvej sezóne v drese Devils 68 zápasov, v ktorých zaznamenal len 18 bodov a nazbieral až 21 „mínusiek“.

Okrem svojich výkonov bol Subban kritizovaný aj za jeho prítomnosť na sociálnych sieťach a staranie sa o vlastnú propagáciu namiesto toho, aby sa koncentroval na hokej.

Corey Masisak z The Athletic si myslí, že fanúšikovia želajúci si jeho odchod sa ho pred štartom novej sezóny nedočkajú.

Pripomenul slová generálneho manažéra Nashvillu Davida Poile, ktorý priznal, že New Jersey bolo jediným klubom, ktorý mal o Subbana a jeho plný plat záujem. Zároveň, Devils ešte nie sú pripravení s obrancom to vzdať.

Masisak však pripúšťa, že ak by tridsaťjedenročný rodák z Toronta podával v budúcej sezóne lepšie výkony a bol by produktívnejší pod novým trénerským zborom, jeho hodnota na trhu by mohla vzrásť. V tom bode by Devils mohli zvážiť jeho výmenu pred prestupovou uzávierkou.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 06. 08. 2020 | Rubrika: Špekulácie


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL