Lehner nadšený: Prichádza delikátny súboj proti bývalému tímu

Ešte pred šiestimi štartmi obliekal Robin Lehner dres tímu Chicago Blackhawks. Budúci týždeň mu však bude čeliť v prvom kole play-off už ako člen tímu Vegas Golden Knights.

Švédsky brankár vychytal Vegas prvé miesto v Západnej konferencii, vďaka ktorému bude čeliť najnižšie nasadenému tímu, ktorým je práve Chicago. Po sobotnej výhre 4:3 po predĺžení nad Coloradom nevedel udržal svoje nadšenie na uzde.

„Bude to zábava hrať proti nim,“ povedal Lehner pre Chicago Sun-Times. „Majú veľmi dobrý hokejový tím a ja voči ním a ich celej organizácii prechovávam veľký rešpekt. Tu sa mi však skutočne páči. Máme tiež skvelý hokejový tím a proti nim sa nám bude dariť dobre.“

Lehner tiež na sociálnej sieti neváhal zverejniť príspevok, ktorým uznal, že by to v prvom kole mohlo byť delikátne:

pic.twitter.com/VCZlDay6SO

— Robin Lehner (@RobinLehner) August 8, 2020

Krátko po výmene Lehner tvrdil, že nebol nadšený z toho, ako jeho pôsobenie vo „veternom meste“ skončilo: „Šiel som do Chicaga, aby som im pomohol, a bola mi prisľúbená férová šanca. Na začiatku ani v strede sezóny som toho veľa neodchytal, dokonca ani, keď som chytal skutočne dobre a mal som vydarený kemp. Nakoniec som dostal priestor a vyhral asi deväť z desiatich duelov. Priblížili sme sa k play-off asi na bod a potom zrazu som bol opäť na lavičke. Bolo to náročné. Plus, rokovania totálne vymreli.“

Blachawks ho vymenili za Malcolma Subbana, Stanislava Demina a voľbu v druhom kole draftu 2020. Teraz bude mať Lehner šancu smiať sa ako posledný, hoci bude čeliť riziku, že súper bude veľmi dobre poznať jeho tendencie. Stále však nie je garantované, že v bráne dostane prednosť pred Marc-Andrem Fleurym.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 09. 08. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL