Pomôžu Calgary minulé sklamania k Stanleyho poháru? Sme hladní, tvrdí Monahan

Útočník Sean Monahan verí, že minulé sklamania poženú tím Calgary Flames v tohtoročných bojoch o Stanleyho pohár.

„Myslím si, že momentálne je to najdôležitejšie to, že sme hladní. Mali sme už aj predtým šance v play-off a párkrát sme boli zahanbení a vyradení. Momentálne, keď sa pozriete na náš tím, tak uvidíte, že každý je v tom zaangažovaný. Každý to chce,“ povedal Monahan.

Kanadský tím nastúpi v prvom kole play-off proti St. Louis alebo Dallasu, ktorí si zahrajú o tretie miesto v skupine o nasadenie v nedeľu. Flames sú šiestym nasadeným tímom v prvom kole po tom, čo v predkole vyradili Winnipeg.

Calgary vyhralo prvú sériu v play-off od roku 2015, keď v šiestich zápasoch prvého kola vyradilo Vancouver. Pred vyradením Jets to bola jediná úspešná séria Flames od roku 2004, keď došli až do finále Stanleyho pohára.

Monahan sa s Flames dostal do play-off v štyroch z jeho siedmich sezón v NHL. V roku 2015 Flames prehrali v druhom kole s Anaheimom a v rokoch 2017 a 2019 neprešli cez prvé kolo. V rokoch 2016 a 2018 sa do play-off nedostali.

„Ja osobne som v Calgary už sedem rokov a nedosiahol som toho veľa. Ako som povedal, sme tu, aby sme vyhrali. Snažíme sa dokázať sami sebe, že sme v tejto lige konkurencieschopný tím. Ako hráč ste súťaživý a chcete vyhrávať. Nie sme tu len na to, aby sme sa ukázali. Sme tu, aby sme sa pokúsili vyhrať,“ povedal dvadsaťpäťročný Kanaďan.

Monahan viedol Flames so šiestimi bodmi za dva góly a štyri asistencie v sérii proti Jets. Tvrdí, že skúsenosti, ktoré získal on a jeho spoluhráči z útoku Jonny Gaudreau a Elias Lindholm budú v sérii proti Blues alebo Stars prínosom.

„Určite sme pripravení. Prešli sme si celkom intenzívnou sériou. Vieme, čo nás teraz čaká. Je to play-off. S kýmkoľvek budeme hrať, aj on bude pripravený. Ako mužstvo musíme zabrať a dôležitý bude prvý zápas bez ohľadu na to, proti komu budeme hrať,“ dodal.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 09. 08. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL