Bol to týždeň, aký NHL ešte nikdy nezažila, tvrdí Brooks

Známy zámorský novinár Larry Brooks z denník New York Post chcel byť prvý, kto sa s fanúšikmi podelí o zaujímavé skutočnosti, ktoré spozoroval v týždni, aký podľa neho NHL ešte nikdy predtým nezažila.

„Tímy, ktoré skončili v celkovej tabuľke na 22., 23. a 24. mieste, si zahrajú v bojoch o Stanleyho pohár a tím, ktorý bol v prvej desiatke, je stále v hre v lotérii s nádejou v zisk prvej voľby na drafte. Tie veci o živote v bubline, testovania na koronavírus a protokoly, a žiadni fanúšikovia v arénach? To sú staré novinky,“ skonštatoval Brooks.

„V piatok večer približne o 22:15 bolo bežnou múdrosťou, že Maple Leafs boli štrukturálnou katastrofou a mali by očividne preskúmať, či je rozumné venovať 40,5 milióna dolárov z platového rozpočtu – čo je v podstate jeho polovica – štyrom útočníkom.“

„O pätnásť minút neskôr práve títo štyria útočníci – Auston Matthews, John Tavares, Mitch Marner a William Nylander – mohli za tri góly v posledných 3 minútach a 57 sekundách tretej tretiny, ktorými zmazali vedenie Columbusu 3:0 a vynútili predĺženie, v ktorom Leafs dokončili najpozoruhodnejší comeback v histórii play-off, aby sa zachránili pred vypadnutím.“

Steve Simmons z denníka Toronto Sun sa zase nemohol dostatočne vytešiť z piatkového večera, ktorý priniesol postup až piatich tímov.

„Piatok bol úžasný deň hokeja a bolo cítiť vzrušenie, ktoré prichádza so skvelým dňom na basketbalovom turnaji NCAA. To je tá dobrá časť,“ poznamenal s tým, že piatok mal aj svoju tienistú stránku. „Maj sa pekne Sidney Crosby, Connor McDavid, Leon Draisaitl, Roman Josi a Jevgenij Malkin. V jeden deň skončili dve z najväčších hviezd v hokeji spolu s pravdepodobnými víťazmi Hartovej a Norrisovej trofeje.“

Prvú časť dohrávky budeme mať za sebou v nedeľu, keď sa odohrajú posledné dva zápasy v skupinách o nasadenie i rozhodujúci zápas v sérii kvalifikačného predkola medzi Columbusom a Torontom.

Od budúceho týždňa sa play-off bude hrať už na štyri víťazné zápasy. Momentálne poznáme prvé tri série prvého kola – Philadelphia sa stretne s Montrealom, Vegas so Chicagom a Colorado s Arizonou. Zvyšok bude jasný po dnešnom programe.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 09. 08. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL