Suter optimistický ohľadom zdravia, Koivu má pred sebou ťažké rozhodnutie

Obranca Ryan Suter verí, že bude pripravený na štart novej sezóny po tom, čo počas kvalifikačného predkola utrpel zranenie chodidla. Jeho spoluhráč z Minnesoty, Mikko Koivu, bude musieť medzitým urobiť náročné rozhodnutie.

Suter nedohral tretí zápas kvalifikačnej série proti Vancouveru, keď v tretej tretine blokoval strelu a puk ho trafil do pravej nohy. Následne vynechal štvrtý zápas série, ktorý bol aj posledný pre Wild v tomto ročníku. Pred dvoma rokmi mal rovnakú nohu operovanú.

„Verím, že sa to vôbec k tomu ani nepriblíži. Chodím. Mal som vyšetrenie magnetickou rezonanciou v Edmontone. Bolo to len dosť podráždené, takže ste toho veľa vidieť nemohli. Verím však, že to bude v poriadku,“ povedal tridsaťpäťročný veterán.

O dva roky starší Koivu sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom a pred sebou má rozhodnutie, či bude chcieť pokračovať v kariére alebo nie. Urobiť ho bude musieť pred štartom ročníka 2020/21, ktorý sa očakáva v decembri. Zatiaľ nie je pripravený také rozhodnutie urobiť.

„Myslím si, že je stále príliš skoro po sezóne, aby som robil rozhodnutia o mojej budúcnosti. Porozprávam sa s rodinou a mojím bratom, takže oni mi trochu pomôžu. Nakoniec však musíte urobiť to rozhodnutie sami, v závislosti od toho, ako sa cítite,“ skonštatoval.

Koivu bol draftovou šestkou v roku 2001 a celú kariére zasvätil Minnesote. Je jej lídrom s 1028 zápasmi a 709 bodmi. V poslednom ročníku zaznamenal len štyri góly a 21 bodov v 55 stretnutia. Platový strop zaťažoval sumou 5,5 milióna amerických dolárov.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 10. 08. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL