Wilson o Fehérvárym: Bol skutočne dobrý. Uvidíme ho aj proti Isles?

V nedeľnom poslednom zápase Washingtonu o nasadenie dostal šancu v základnej zostave aj mladý slovenský obranca Martin Fehérváry. A svojím výkonom pri výhre 2:1 nad Bostonom rozhodne nesklamal.

Dvadsaťročný bratislavský rodák vo svojom prvom play-off zápase odohral 15 a štvrť minúty, prezentoval sa dobrým výkonom počas celého stretnutia, ktoré viedol so siedmimi bodyčekmi.

„Bol skutočne dobrý,“ povedal bez váhania útočník Tom Wilson. „Na tréningoch bol jedným z hráčov, proti ktorým sa najčastejšie prechádzalo po šírke. Dobre korčuľuje a je rozumný. Myslím si, že keď sa bude cítiť ešte lepšie, tak jeho potenciál bude úžasný. Rozumný chlapec, ktorý tvrdo pracuje. Sme nadšený, keď myslíme na jeho budúcnosť. Dnes sme mohli vidieť jej záblesky. Urobil niekoľko skvelých vecí a v obrane bol super spoľahlivý.“

Fehérváry hral v páre s Michalom Kempným. Tréner Todd Reirden mu dal prednosť pred Radkom Gudasom, pretože chcel dodať tímu ďalšiu dimenziu v ofenzíve. Momentálne nevie, či ho využije aj v otváracom zápase série prvého kola play-off proti Islanders.

„Martin je pre nás skutočne dobrá nádej. Myslíme si, že v tejto lige bude hrať dlho. Je to len vec jeho nasadzovania do situácií, v ktorých môže uspieť. Dokáže ešte rásť, dokáže sa zlepšovať. Dnes to bola správna príležitosť nechať ho hrať,“ poznamenal Reirden.

„Chceli sme dodať trochu ofenzívy našej druhej presilovkovej formácii a Martin je hráčom, ktorý v AHL hrával presilovky. Je jasné, že nie je veľmi produktívnym hráčom, ale dokáže sa hýbať s pukom. Jeho korčuľovanie je nadpriemerné a dokáže tým aj brániť. Myslím si, že toto bola dobrá šanca vidieť ho po boku Michala. Ako sa bude približovať prvý zápas série, budeme to posudzovať priebežne a potom zistíme, v akej forme budeme chcieť, aby vyzerala naša obrana.“


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 10. 08. 2020 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL