Neistota pre Lundqvista: Rangers už troch brankárov využívať nebudú

Tím New York Rangers plánuje mať v budúcej sezóne v aktívnej zostave len dvoch brankárov. V utorok to povedal generálny manažér Jeff Gorton.

Rangers vo väčšine tohto ročníku využívali až troch brankárov, keď bol k Henrikovi Lundqvistovi a Alexandarovi Georgievovi povolaný aj Igor Šesťorkin. Georgiev štartoval v 32 dueloch, Lundqvist v 26 a Šesťorkin v 12.

Je zrejmé, že budúcnosť pred sebou majú dvaja dvadsaťštyriroční brankári a prezident tímu John Davidson už komunikoval o situácii s Lundqvistom. Ten má v 38 rokoch platný ešte jeden rok vo svojej zmluve s „cap-hitom“ 8,5 milióna amerických dolárov, ktorý bude nepohodlný najmä preto, že sa nebude zvyšovať platový strop.

„Keď sme vystúpili z lietadla z Toronta, porozprával som sa s ním. Bola to osobná diskusia a taká aj zostane. Budeme pokračovať v diskusiách a uvidíme, kam nás to zavedie. Veci budeme riešiť tým správnym spôsobom,“ poznamenal Davidson.

Lundqvist strávil v New Yorku celých 15 rokov svojej kariéry v NHL. V tejto sezóne mal bilanciu 10-12-3 s 90,5% úspešnosťou zákrokov. V kariére pritom kryl 91,8 % striel.

Šesťorkin má nováčikovskú zmluvu platnú do konca sezóny 2020/21 a Georgiev môže byť obmedzeným voľným hráčom po skončení tohto ročníka.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 12. 08. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL