Zmeny sa musia urobiť aj v Pittsburghu, avizuje generálny manažér

Medzi tímy, ktoré budú chcieť pred budúcou sezónou urobiť zmeny, sa môže zaradiť aj Pittsburgh. Po ďalšom skorom vypadnutí nie je sú súčasnou zostavou úplne spokojný generálny manažér Jim Ritherford.

„Nie sme rovnaký tím. Nemáme rovnakú motiváciu, keď čelíme vypadnutiu. Je tam niečo zle,“ poznamenal. „Musia sa urobiť zmeny.“

Pokiaľ ide o Mikea Sullivana a jeho trénersky zbor, nič nenaznačovalo tomu, že by mala byť jeho pozície v ohrození. Generálny manažér však nič negarantuje ani trénerom a pozrie sa na všetky aspekty mužstva.

„Základnú časť sme mali dobrú a vyrovnali sme sa s nepriazňou, cez ktorú sme sa dokázali dostať. Keď sa na to pozriete, venujete uznanie na tých správnych miestach. Musíte sa však aj pozrieť na to, čo sa stalo na konci posledných dvoch sezón. Jem tam vidno rovnaký vzorec,“ uviedol Rutherford.

Penguins nedokázali v kvalifikačnom predkole zdolať 12. nasadený Montreal napriek tomu, že po základnej časti patrili medzi popredné tímy konferencie. Vlani nevyhrali ani jeden zápas v prvom kole proti Islanders.

Aj napriek týmto neúspechom z posledných rokov však Rutherford potvrdil, že neplánuje robiť nejaké zmeny v jadre mužstva, ktoré zahŕňa aj veteránov Sidneyho Crosbyho, Jevgenija Malkina či Krisa Letanga.

„Plánujem ísť ďalej s týmto jadrom. Tvoria ho dobrí hráči. Stále majú v sebe dosť dobrého hokeja. Vždy však hovorím, že ak príde úžasná ponuka na výmenu, musím sa na ňu pozrieť. Aktívne sa však nebudem snažiť vymeniť žiadneho hráča z nášho jadra, “ povedal Rutherford.

Do pozornosti sa pravidelne dostáva bránkovisko tímu. Rutherford uznal, že by nemusel byť schopný udržať si aj Matta Murraya, aj Tristana Jarryho. Obaja sa môžu stať obmedzenými voľnými hráčmi a platový strop sa tento rok zvyšovať nebude.

Penguins majú momentálne 11 potenciálnych voľných hráčov a zhruba 13,2 milióna dolárov k dispozícii pod platovým stropom.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 12. 08. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL