Len tieto tri duely NHL boli dlhšie. Tampa a Columbus vytvoril aj horkosladký rekord

Utorok nám priniesol veľkolepé otvorenie prvého kola play-off. Tampa Bay a Columbus medzi sebou odohrali dramatický zápas, v ktorom Lightning rozhodli o svojom triumfe 3:2 až v piatom predĺžení.

Brayden Point gólom v strede piateho predĺženia ukončil štvrtý najdlhší zápas v histórii NHL, ktorého celková dĺžka bola 150 minút a 27 sekúnd. Vytvorilo sa počas nich aj niekoľko ligových rekordov.

Videli sme najviac striel v zápase, až 151. Seth Jones z Columbusu vytvoril rekord so 65 minútami a 6 sekundami v akcii od zaznamenávania štatistiky a jeho spoluhráč Joonas Korpisalo urobil zase najviac zákrokov – úctyhodných 85. Ani tie však na úspech nestačili.

Kormidelník víťazného mužstva poukázal ešte na jeden rekord, ktorý až taký veselý nie je. Tímy medzi sebou odohrali najdlhší zápas histórie bez účasti divákov.

„Smutná správa o dnešnom večere je, že tento zápas a snaha, ktorú doň oba tímy vložili, nemohol sledovať nikto priamo v aréne. Pre nás to boli celkom euforické časy,“ poznamenal tréner Lightning Jon Cooper. „Vidieť tú radosť hráčov, keď skórovali, bez ohľadu na to, či tam boli diváci alebo nie, bola vec, na ktorú nezabudnem.“

A ktoré tri zápasy v dejinách NHL boli dlhšie?

3. 4.5.2000 – Penguins vs. Flyers (dĺžka predĺženia: 92:01)
Aj pred 20 rokmi sa odohral zápas, ktorého rozuzlenie prinieslo piate predĺženie. Pennsylvánske derby, ktoré bolo súčasťou konferenčného semifinále, rozhodol Keith Primeau. Flyers uspeli v pittsburghskej Mellon Aréne pomerom 2:1. Nakoniec vyhrali aj celú sériu.

2. 3.4.1933 – Maple Leafs vs. Bruins (dĺžka predĺženia: 104:46)
Prvý zápas, ktorého predĺženie prekonalo hranicu 100 minút, je druhým najdlhším zápasom všetkých čias. Uskutočnil sa začiatkom apríla 1933 a diváci v ňom čakali na prvý i jediný gól do 165. minúty. Strelil ho Ken Doraty, ktorý väčšinu kariéry strávil v nižších ligách. Potešil tým fanúšikov Toronta, ktoré nakoniec vyhralo aj celú semifinálovú sériu proti Bostonu. Nulu vychytal Lorne Chabot.

1. 24.3.1936 – Maroons vs. Red Wings (dĺžka predĺženia: 116:46)
Doteraz najdlhší zápas v histórii NHL videli diváci v Montreale. Uskutočnil sa v marci 1936 a takisto v ňom excelovali brankári. Jediný gól zápasu strelil neskúsený Mud Bruneteau, ktorý bol len dva týždne pred prvým zápasom série proti Montrealu Maroons povolaný do prvého tímu Red Wings. Detroit nakoniec vyhral celú semifinálovú sériu. Zaujímavosťou je, že aj v tomto v zápase chytal Lorne Chabot. Tentokrát prehral.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

EPICKÝ AUGUSTOVÝ VEČER V NHL ❗️ Tampa Bay a Columbus medzi sebou odohrali štvrtý najdlhší zápas v histórii NHL. Brayden Point o výhre Lightning 3:2 rozhodol až v strede druhého predĺženia. Nechýbalo veľa a duel mohol byť v historickom poradí tretí! Takto teraz vyzerá prvá päťka...

Príspevok, ktorý zdieľa SlovakNHL.sk (@slovaknhl_sk),
Autor: Jozef Struhár | Vydané: 12. 08. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL