Získajú Kings od Rangers prvú voľbu na drafte? Ponúkajú toho dosť

Tím Los Angeles Kings je v strede prestavby a hľadá spôsoby, ako ju čo najviac urýchliť, aby sa mohol opäť zaradiť medzi konkurencieschopné tímy. Bude takým spôsobom získanie prvej voľby na tohtoročnom drafte?

Kalifornský tím má momentálne v držaní celkovú druhú voľbu, z ktorej si bude môcť vybrať ešte z množstva vysoko cenených nádejí. Žiaden však nie je tak talentovaný a nádejný, ako Alexis Lafreniere – očakávaná jednotka draftu.

Lafrenierea draftuje tím New York Rangers, ktorý v pondelok vyhral draftovú voľbu. Môže sa to však zmeniť, ak by Kings so svojou snahou uspeli. Lusa Dillmanová z The Athletic pritom priniesla podrobnosti o balíku, ktorý by podľa Los Angeles mohol newyorskému klubu zamotať hlavu.

„Králi“ sú podľa nej pripravení za celkovú prvú voľbu ponúknuť celkovú druhú voľbu, Alexa Turcottea (piaty draftovaný hráč vlani) a Gabriela Vilardiho (11. draftovaný hráč v roku 2017). Obaja sú centrami.

Los Angeles je však vraj pripravené ponúknuť aj iných mladíkov, ako sú Rasmus Kupari, Tobias Bjornfot, Arthur Kaliyev či Samuel Fagemo. Otázkou je, či to bude Rangers stačiť, aby sa vzdali útočníka, ktorý by potenciálne mohol vytvoriť s Artemijom Panarinom smrtiacu ofenzívnu zbraň.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 14. 08. 2020 | Rubrika: Špekulácie


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL