Potrebujú Capitals zaradiť Fehérváryho späť do zostavy?

Tím Washington Capitals otvoril sériu prvého kola proti New Yorku Islanders dobre a viedol o dva góly. Nakoniec však prehral 2:4. Druhý zápas sa hrá dnes a podľa Chrisa Cerulla z Russian Machine Never Breaks by v ňom mal dostať šancu aj Martin Fehérváry.

Dvadsaťročný rodák z Bratislavy absolvoval posledný zápas skupiny o nasadenie, ale aj napriek dobrému výkonu otvárací zápas prvého kola sledoval len ako divák. Či ho tréner Todd Reirden zaradí naspäť do zostavy je otázne, no podľa Cerulla by tak mal urobiť.

Vysvetľuje to jednoducho tým, že obrana Capitals je lepšia s Fehérvárym v zostave. Slovenský mladík si zahral proti Bruins s Michalom Kempným a spolu sa im darilo. Po rozdelení sa Kempný v prvom zápase proti Islanders trápil.

„S Kempným na ľade v hre piatich proti piatim zaostávali Caps v počte pokusov 6 ku 23, streleckých šancí 1 k 13 a vysoko nebezpečných šancí 1 k 6. Isles tiež skórovali trikrát s jeho párom na ľade. Aby som sa dostal rýchlo k záveru, Martin Fehérváry potrebuje byť v zostave pre druhý zápas a páry musia preskladané,“ skonštatoval Cerullo.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 14. 08. 2020 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL