McDavid: Oilers ešte neprišli na dôležitosť dobrej obrany

Hviezdny útočník Connor McDavid si dobre uvedomuje, že je minimálne jedna oblasť, v ktorej sa tím Edmonton Oilers musí zlepšiť, ak chce pomýšľať v budúcnosti na úspechy. A tou je obrana.

„Tímy, ktoré vyhrávajú, sú tímy, ktoré bránia,“ poznamenal McDavid pre The Athletic. „Na to sme ešte neprišli.“

Po sľubnej základnej časti, v ktorej si Oilers vybojovali piate miesto v Západnej konferencii, nebol kanadský tím schopný prejsť cez kvalifikačné predkolo, v ktorom ho vyradilo Chicago nasadené až z posledného 12. miesta.

McDavid a Leon Draisaitl, ktorý v základnej časti skončili na prvých dvoch miestach bodovania, boli v dohrávke pri šiestich strelených a piatich inkasovaných góloch v hre v plnom počte hráčov.

Ich generálny manažér Ken Holland pred niekoľkými dňami povedal, že aj oni dvaja sa musia po defenzívnej stránke zlepšiť. Ofenzívne im niet čo vyčítať. McDavid viedol všetkých hráčov v kvalifikačnom predkole s piatimi gólmi a deviatimi bodmi, zatiaľ čo Draisaitl nazbieral šesť bodov.

Obranca Darenll Nurse si myslí, že zlepšiť sa musí celé mužstvo: „Každého to štve. Môžete sa tým ubíjať týždne. Vrátite sa potom s lepším nastavením mysle? Každý má v ústach chuť, ktorú nikto nemá rád. Mali sme ju v štyroch z piatich rokov. Musíme byť lepší.“


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 15. 08. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL