Fehérváry v utorok nehral: Nie je schopný účasti

Tím Washington Capitals v utorok ušiel hrobárovi z lopaty, keď zmazal dvojgólovú stratu a znížil stav série proti Islanders na 1:3. Tešiť sa z toho so spoluhráčmi na ľade nemohol Martin Fehérváry.

Mladý Bratislavčan bol zaradený do zostavy do tretieho zápasu série, ale v treťom páre po boku Radka Gudasa odohral len 11 a pol minúty. Teraz možno vieme, prečo mal taký nízky „ice-time“, keď v predošlom zápase odohral 15 a štvrť minúty a v základnej časti hrával v priemere 16 minút na zápas.

Fehérváry sa totiž vyrovnáva s nešpecifikovanými problémami, pre ktoré nebol schopný účasti ani v štvrtom zápase série proti newyorskému tímu. Pred ním ani neabsolvoval dopoludňajšie rozkorčuľovanie – ako jediný hráč tímu. V samotnom zápase ho nahradil Jonas Siegenthaler.

Fehérváry odohral v dohrávke sezóny zatiaľ dva bezbodové zápasy. V základnej časti odohral za Capitals šesť duelov, v ktorých si pripísal asistenciu, dva mínusové body a šesť trestných minút. Väčšiu časť ročníka strávil v Hershey z AHL. V 44 stretnutiach získal 14 bodov (4+10).


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 19. 08. 2020 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL