Tatar sa lúči so sezónou, končí aj obhajca Stanleyho pohára

V piatok sme spoznali posledné postupujúce tímy do druhého kola play-off. Na východe spečatila postup Philadelphia, na západe Vancouver. Končia tak Montreal a majstrovské St. Louis.

Neprehliadnite:
Sekcia play-off 2020 - tabuľky, série, pavúk...

Východná konferencia

MONTREAL – PHILADELPHIA 2:3 (konečný stav série: 2-4)

Kevin Hayes zaznamenal gól a asistenciu, Carter Hart predviedol 31 zákrokov a Philadelphia zdolala Montreal 3:2, aby postúpila do druhého kola play-off po šesťzápasovej sérii. Ivan Provorov a Michael Raffl tiež skórovali z hráčov Flyers, ktorí si zahrajú v druhom kole po prvýkrát od roku 2012. Nick Suzuki strelil oba góly Canadiens, pri oboch asistovali Jonathan Drouin a Joel Armia. Carey Price čelil len 17 strelám, pričom dva góly inkasoval po tom, čo sa puk odrazil do brány od jeho spoluhráčov, a jeden po tom, čo sa puk odrazil od tyčku a jeho samotného do brány. Necelých sedem minút pred koncom tretej tretiny mal veľkú šancu na vyrovnanie Tomáš Tatar, ale neuspel. V dueli odohral 14 a pol minúty s dvoma strelami na bránu. Philadelphia v druhom kole narazí na Islanders, kým Tampa Bay si v druhej sérii zmeria sily s Bostonom.

Tímy si po náročnej sérii vzdali rešpekt:

Ivan Provorov, obranca Flyers: „Je skvelé mať prvú sériu za sebou, ale ešte nie sme hotoví. Budeme pokračovať v zlepšeniach, budeme pokračovať v hraní našej hry a pokúsime sa ísť najďalej, ako budeme môcť.“

Shea Weber, obranca Canadiens: „Záväzok tam bol, snaha tam bola. Oni mali len šťastie, že sa na začiatku odrazili puky v ich prospech a následne už sme to nedokázalo zlomiť.“

Hviezdy duelu: 1. C. Hart (PHI), 2. N. Suzuki (MTL), 3. I. Provorov (PHI)

Druhé kolo začína už dnes. Slovenská účasť v 3. kole je garantovaná + rozpis

VANCOUVER – ST. LOUIS 6:2 (kon. stav série: 4-2)

Alexander Edler nechýbal Vancouveru v kľúčovom zápase a vďaka 75. štartu v play-off prekonal klubový rekord obrancov, ktorý pred ním stanovil Sami Salo. Nakoniec mal aj iné dôvody na radosť – Canucks vyhrali 6:2 a po šiestich zápasoch posielajú domov obhajcu titulu zo St. Louis. V druhom kole si zahrajú premiérovo od roku 2011. V bráne Blues štartoval nakoniec Jordan Binnington, ktorý z 18 striel inkasoval štyri góly a striedal. Základy výhry stanovili Jay Beagle, Antoine Roussel, Trox Stecher a Brock Boeser do deviatej minúty druhej tretiny. V tretej vedenie ešte zveľadil dvoma gólmi Tyler Motte, pritom druhý strelil do prázdnej brány. Jacob Markström čelil 36 strelám, z ktorých na neho našiel recept len Jaden Schwartz, ktorý strelil oba góly St. Louis v tretej tretine. Jake Allen opustil duel s piatimi zákrokmi. Elias Pettersson zaznamenal dve asistencie, Brandon Sutter dokonca tri. Pettersson má po 10 zápasoch play-off na konte 13 bodov, čím vyrovnal klubový rekord Mikaela Samuelssona v počte bodov v prvých desiatich dueloch play-off s organizáciou. Quinn Hughes vďaka asistencii zaznamenal 10 bodov v prvých 10 zápasoch play-off, čo sa mu podarilo ako len štvrtému obrancovi nováčikovi v histórii NHL. Canucks sa v druhom kole play-off stretnú s Vegas.

Tradičné podanie rúk po skončení série:

Travis Green, tréner Canucks: „Porazili sme skutočne skvelý tím. Blues vyhrali Stanleyho pohár a mali k dispozícii takmer rovnaké mužstvo. Som hrdý na to, čo naši chlapci dokázali. Vstupovali do série s tým, že očakávali výhru. Verili, že môžu vyhrať, boli sebavedomí.“

David Perron, útočník Blues: „Bolo to náročné. Mali na úvod pár šťastných odrazov a skončilo to v našej bráne. Úprimne, ani nedokážem teraz o tom premýšľať. To, že je koniec, je veľmi frustrujúce. Je to veľké sklamanie.“

Hviezdy duelu: 1. T: Motte (VAN), 2. J. Markström (VAN), 3. J. Schwartz (STL)

T. Tatar (WSH) 14:26 0 0 0 0 0 2 0

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 22. 08. 2020 | Rubrika: Sumáre