Sekera sa teší: Dallas vstúpil do série proti Coloradu úspešne

Prvý zápas druhého kola play-off máme za nami. V sobotu v ňom zvíťazil Dallas nad Coloradom, aby tak mal dôvody na radosť aj slovenský obranca Andrej Sekera.

Neprehliadnite:
Sekcia play-off 2020 - tabuľky, série, pavúk...

COLORADO – DALLAS 3:5 (stav série: 0-1)

Alexander Radulov zaznamenal dva góly a asistenciu, Anton Chudobin urobil 28 zákrokov a Dallas zvíťazil pomerom 5:3 v prvom zápase série druhého kola proti Coloradu. Jamie Benn nazbieral tri asistencie, dvojbodový Tyler Seguin, Blake Comeau a Roope Hintz sa postarali o zvyšné góly. Miro Heiskanen sa stal šiestym obrancom za posledných 25 rokov, ktorý nazbieral minimálne 10 asistencií v prvých 10 zápasoch play-off. Vlani to zvládli Erik Karlsson (10 bodov) a Jaccob Slavin (11). Vo všetkých troch góloch Avalanche mal prsty Nathan MacKinnon, ktorý strávil v akcii 24 a štvrť minúty – dva strelil a na jeden prihrával. Bodoval v každom z deviatich zápasov play-off a už len jeden duel s bodom mu chýba k vyrovnaniu klubového rekordu Joea Sakica v dĺžke bodovej série od začiatku play-off. Gól a asistenciu si pripísal Gabriel Landeskog. Philipp Grubauer inkasoval tri góly z 10 striel predtým, ako so zranením (pravdepodobne nohy) opustil zápas v 24. minúte. Pavel Francouz následne urobil 18 zákrokov. Slovenský obranca Andrej Sekera vyslal na bránu Avalanche jednu strelu, prezentoval sa dvoma bodyčekmi a pripísal si dva plusové body počas 11 minút a 33 sekúnd, ktoré strávil v akcii. V oslabení odohral 66 sekúnd – spolu s Lindellom najviac z tímu. Druhý zápas série sa odohrá v pondelok.

Odporúčame:
Zlý vstup Colorada do 2. kola: Prehra a zranenia kľúčových hráčov + video

Tyler Seguin vsietil svoj prvý gól v play-off:

Jamie Benn, kapitán Stars: „Po tom štarte Calgary v poslednom zápase sme chceli mať tentoraz dobrý začiatok. Vieme, že Avalanche majú elitný tím. Majú veľa zručností, niekoľko špičkových hráčov a chceli sme od začiatku rozbehnúť všetky štyri formácie. Myslím si, že sa nám to podarilo dobre.“

Nathan MacKinnon, útočník Avalanche: „Vyzerali byť dnes bojovnejší ako my. Asi to dnes bol pre nás voľnejší večer. Bude to náročná séria a oni nás musia zdolať ešte trikrát. Na druhý zápas budeme pripravení. “

Hviezdy duelu: 1. A. Radulov (DAL), 2. N. MacKinnon (COL), 3. J. Benn (DAL)

A. Sekera (DAL) 11:33 0 0 0 +2 0 1 2

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 23. 08. 2020 | Rubrika: Sumáre